Wycieczka szkoleniowa dla przewodników PTTK
„WAŁBRZYCH w NOWEJ SZACIE”- część II

W sobotę dnia 07 października 2017 r. odbyła się wycieczka szkoleniowa dla przewodników  zrzeszonych w Dolnośląskim Samorządzie Przewodników Turystycznych PTTK. Celem szkolenia było pokazanie zmian, jakie zachodzą w Wałbrzychu i promocja obiektów znajdujących się na terenie naszego miasta. Jest to druga część cyklu pt. „Wałbrzych w nowej szacie” . Wycieczkę szkoleniową zorganizowało Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy Oddziale PTTK „Ziemi Wałbrzyskiej „ w Wałbrzychu.
W imprezie uczestniczyło 56 przewodników z Dolnego Śląska (w tym 10 przewodników naszego Koła).

Program wycieczki obejmował:

-zwiedzanie kościoła p.w. Św. Anny, cmentarza parafialnego z grobem generała Benedykta Józefa Łączyńskiego;
–  pieszą wędrówkę przez Książański Park Krajobrazowy do ruin zamku Stary Książ  przez Rezerwat Przełomy pod Książem do punktu widokowego  ;
-zwiedzanie Mauzoleum Hochbergów z kryptą grobową;
– przejście Oślą Drogą do odkrytej baszty z czasów średniowiecza , pod którą znajduje się głęboka studnia; 
-zwiedzanie Zamku Książ –  z uwzględnieniem nowości, które pojawiły się  od 2015 r.  Na szlaku turystów prowadził Stefan Okoniewski i wspomagający przewodnicy: Mieczysław Janus, Stanisław Bedra, Andrzej Łukowicz , zamykające Danuta Koszut. W Mauzoleum Hochbergów oprowadzał Andrzej Łukowicz.  Po Zamku Książ  Bogdan Rosicki i Halina Jasionowska . W imprezie uczestniczyli też Danuta Kozak i Janusz Prociński.    Koordynatorami całej imprezy byli : prezes Koła Halina Jasionowska,  Bogdan Rosicki i Bogda Janus. Zwiedzanie zamku odbyło się dzięki przychylności pana Rafała Wiernickiego- prezesa  Zarządu Zamek Książ Sp. z o.o.   w Wałbrzychu oraz pani Magdaleny Woch.

 Halina Jasionowska

Foto: Stefan Okoniewski i Stanisław Bedra

Kategorie: Fotorelacje