Komisja Fotografii Krajoznawczej.
27 kwietnia w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbyło się otwarcie wystawy pt. „Książ”, zorganizowanej przez Komisję Fotografii Krajoznawczej Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK w Wałbrzychu. Autorami przepięknych fotografii byli: Waldemar Kałasznikow, Tadeusz Rupociński, Piotr Strzelecki i Alek Ziółkowski.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: wiceprezydent Miasta Wałbrzycha Pan Zygmunt Nowaczyk, , Prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless – Mateusz Mykytyszyn, Prezes Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK Zofia Sikora, przedstawiciele mediów.
Zofia Sikora podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do wystawy, a przede wszystkim firmie „PUNKT” – Centrum Druku i Reklamy, Spółce Węglowej „Tepal”, Wałbrzyskiemu Ośrodkowi Kultury – jego pracownikom.
Szczególne podziękowania dla Alka Ziółkowskiego za organizację wystawy.
Pan Prezydent Zygmunt Nowaczyk pogratulował Wałbrzyskiemu PTTK-owi za aktywność oraz możliwość przeżywania doznań podczas oglądania przepięknych ujęć Zamku. Jednocześnie przekazał na ręce Prezesa Oddziału Płytę DVD z filmem „RIESE – tajemnice wykute w skale” i życzyłby było to przyczynkiem do kolejnej wystawy.
Pan Mateusz Mykytyszyn podziękował, że tak młoda Fundacja mogła współpracować z tak doświadczoną  jaką jest PTTK włączając się w obchody „Roku Księżnej Daisy” na Dolnym Śląsku.
Wernisaż uświetnił  pokaz filmu „Daisy. Wspomnienie minionego świata”, produkcji Telewizji Polskiej (Wrocław) i  Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, w reżyserii Marcina Bradke i Macieja Kieresa.

Kategorie: Fotorelacje

Dodaj komentarz