Wałbrzyski Klub Wędrowców

Zawsze w niedzielę nie ma nas w domu. Wędrówki Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców.
Tradycja niedzielnych wypoczynków jest długa i bogata, dobiega już prawie 30 lat. Akcja cotygodniowych wędrówek pod nazwą : „W niedziele nie ma nas w domu” – zapoczątkowana w 1972 r przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Miejskiej Rady Narodowej w Wałbrzychu, a realizowana w latach 70 i 80 -tych przez przewodników górskich zrzeszonych w Kole Przewodników Sudeckich PTTK trwa do dnia dzisiejszego. Przetrwała ona zmiany ustawowe lat 90 – tych, pomimo zaprzestania dotowania obsługi przewodnickiej. Dzięki grupie zapaleńców, długoletnich działaczy oddziału PTTK powołany w 1994 r Klub Weteranów Turystyki – obecnie Wałbrzyski Klub Wędrowców – przy Oddziale PTTK „Ziemi Wałbrzyskiej” z powodzeniem organizuje piesze wycieczki przez wszystkie niedziele całego roku. Jeśli jesteś ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków, masz dorosłego opiekuna gdy jesteś nieletni, trochę chęci, dobre buty i odrobinę humoru – czekajmy na Ciebie!
Poznasz nowych znajomych, ciekawe miejsca naszego regionu, przyrodę i dzieje Sudetów Polskich i Czeskich, a przede wszystkim smak przygody w plenerze. Na miejscu zbiórki zawsze będzie na Ciebie czekał dyżurny przewodnik klubowy, któremu możesz z powodzeniem zaufać. Z programem wycieczek możesz zapoznać się w biurze Oddziału PTTK „Ziemi Wałbrzyskiej” przy ul. M. Konopnickiej 19 wejście od ul. Lewartowskiego, telefoniczne pod nr (074) 842-40-52, na łamach tygodnika „Nowa Wałbrzyska”, a także na niniejszych stronach internetowych, zaś podczas wycieczek otrzymasz ich wykaz do ręki. A więc do zobaczenia na szlaku.

Zarząd Klubu:
Prezes  –  Stanisław Tomkowiak