W dniu 22 października w domu turysty „Harcówka” odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkolnej. W szranki stanęło 12 uczniów, reprezentujących szkoły Dolnego Śląska. Imprezę zorganizował nasz Oddział na czele z jego wiceprezesem Arturem Ciempą.
Celem konkursów krasomówczych jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie u młodzieży szacunku do ojczystej ziemi, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie zamiłowania do pięknego i sugestywnego mówienia oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli.
Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książki, mapy i foldery, opiekunowie otrzymali podziękowania, zaś najlepsi uczniowie nagrody rzeczowe. W przerwie konkursu odbył się poczęstunek. Zjedliśmy pyszne pierogi domowej roboty, zaś na deser sernik, popijając kawą lub herbatą.
Jury, w składzie: Jolanta Bilkiewicz- metodyk języka polskiego, Jan Beszterecha – przodownik turystyki górskiej oraz Agata Kasperowicz i Paulina Pepera, laureatki finału ogólnopolskiego konkursu krasomówczego w Golubiu-Dobrzyniu po przesłuchaniu uczestników ustaliło następujące wyniki:

Szkoły podstawowe:

1 miejsce- Dominika Sujka ze Szkoły Podstawowej nr 93 we Wrocławiu

2 miejsce- Klaudia Szeszko ze Szkolno-Gimnazjalnego Zespołu Szkół w Miłkowicach

3 miejsce ex equo- Jagoda Nowak ze szkoły podstawowej nr 50 we Wrocławiu oraz Gabriela Stander z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie-Zdroju

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 miejsce- Katarzyna Szustak z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

2 miejsce- Aleksandra Koncewicz ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK „Wędrowniczek” przy Zespole Szkół w Szczawnie-Zdroju

3 miejsce- Weronika Wawro z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w kategorii szkół podstawowych i zwyciężczyni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych będą reprezentować województwo dolnośląskie w finałach ogólnopolskich w Legnicy i Golubiu-Dobrzyniu.

            Dziękujemy głównemu sponsorowi, Urzędowi Miejskiemu w Wałbrzychu za ufundowanie poczęstunku oraz głównych nagród w konkursie. Nagrody pocieszenia oraz dla upominki dla opiekunów ufundował nasz Oddział.

Kategorie: Fotorelacje