W dniu 24 października w Starej Kopalni w Wałbrzychu zostały przeprowadzone eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży, zorganizowane przez Radę Programową ds. Dzieci i Młodzieży naszego Oddziału. W szranki stanęło 10 uczniów (zgłoszonych było 13), reprezentujących różne dolnośląskie szkoły, m.i.n. z Legnicy, Legnickiego Pola, Szczawna-Zdroju czy Jedliny-Zdroju. Mocną reprezentację miała oczywiście również gmina Wałbrzych. Wraz z opiekunami, rodzicami i organizatorami w imprezie wzięło udział 30 uczestników. Jury, obradujące w składzie: Jolanta Bilkiewicz, Agata Kasperowicz, Jacek Pielich i Jan Beszterecha postanowiło do etapu finałowego dopuścić następujące osoby:

W kategorii szkół podstawowych:

1 miejsce- Gabriela Stander z Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju za zaprezentowanie tematu: „Tajemnica Błędnych Skał”; 2 miejsce- Natalia Turek z SP nr 19 w Legnicy za temat „Najstarsza szkoła w Legnicy i jej słynni uczniowie”.

W kategorii gimnazjum:

1 miejsce- Eliza Murzacz z PG nr 12 w Wałbrzychu za zaprezentowanie tematu „To ten złoty pociąg”; 2 miejsce- Aleksandra Rozmus z Gimnazjum nr 5 w Legnicy za temat „Złoty pociąg, czy pociąg do złota”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce- Paulina Pepera z ZS nr 1 w Wałbrzychu za zaprezentowanie tematu „Niezwykły człowiek na zwykłe czasy”; 2 miejsce- Katarzyna Szustak z ZS w Szczawnie-Zdroju za temat „Moje Stare Bogaczowice”.

Laureaci z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować Dolny Śląsk w finałach ogólnopolskich: dzieci i gimnazjaliści w Legnicy, natomiast młodzież w Golubiu-Dobrzyniu. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody, odznaki i pamiątkowe dyplomy. Na wszystkich czekał obiad i słodki poczęstunek. Na zakończenie imprezy Jacek Pielich – przewodnik po Starej Kopalni oprowadził wszystkich uczestników imprezy po różnych zakątkach tego wałbrzyskiego zabytku techniki. Nagrody w konkursie ufundowała gmina Wałbrzych.

Kategorie: Fotorelacje