W dniu 25 października w Zamku Książ w Wałbrzychu zostały przeprowadzone eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży, zorganizowane przez Radę Programową ds. Dzieci i Młodzieży naszego Oddziału. W szranki stanęło 10 uczniów (zgłoszonych było 13), reprezentujących różne dolnośląskie szkoły, m.i.n. z Wrocławia, Legnicy, czy Jedliny-Zdroju. Mocną reprezentację miał oczywiście również powiat wałbrzyski. Wraz z opiekunami, rodzicami i organizatorami w imprezie wzięło udział 31 uczestników. Jury, obradujące w składzie: Jolanta Bilkiewicz,  Agata Kasperowicz, Jacek Pielich i Jan Beszterecha postanowiło do etapu finałowego dopuścić następujące osoby:

W kategorii szkół podstawowych:

1 miejsce- Gabrielka Stander z Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju; 2 miejsce- Krzysztof Ogórek z SP nr. 9
w Legnicy.

W kategorii gimnazjum:

1 miejsce- Paulina Ratajczak z PG nr 9 w Wałbrzychu; 2 miejsce- Nikola Nadwodna z ZS z Oddziałąmi Integracyjnymi w Wałbrzychu.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce- Paulina Pepera z ZS nr 1 w Wałbrzychu; 2 miejsce- Aleksandra Adamczak z ZS nr 1 w Wałbrzychu

Laureaci z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować Dolny Śląsk w finałach ogólnopolskich: dzieci i gimnazjaliści w Legnicy, natomiast młodzież w Golubiu-Dobrzyniu. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdy uczeń został nagrodzony. NA wszystkich czekał w zamkowej restauracji obiad. Na zakończenie imprezy Jacek Pielich- przewodnik po zamku Książ oprowadził chętnych, pokazując im nie tylko znane zakątki zamku…


Dodaj komentarz