Istnieje wiele definicji fotografii krajoznawczej, brzmiących mniej lub bardziej naukowo. Każdy kto używa aparatu fotograficznego ma własną formułę. Nie ma dwóch jednakowych fotografii tego samego miejsca, wydarzenia czy ludzi. Dlaczego? Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na otaczający nas  świat, odbiera świat zewnętrzny subiektywnie, skrojony na miarę własnej wrażliwości, doświadczenia i zainteresowań. Łączy nas wspólny cel-dokumentowanie rzeczywistości. Oddajemy pod Państwa ocenę kolejną  wystawę członków i sympatyków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK, amatorzy i profesjonaliści, początkujący i zaawansowani w sztuce fotografii, niestrudzenie tropią piękno ojczystej ziemi: zatrzymują w kadrze piękno przyrody, architektury  oraz życie mieszkańców. Krzysztof Kąkolewski –znany , polski publicysta powiedział: ”Fotografia stanowi dokument zanurzenia ludzi w czasie.”  Zatrzymajmy się więc i wejrzyjmy w ten świat widziany oczami ludzi, dokumentujących swoje podróże, wyprawy i plenery fotograficzne. Świat, który za jakiś czas będzie wyglądał zupełnie inaczej. Podczas uroczystego otwarcia wystawy członkowie KFK  Krystyna Kosińska i Waldemar Kałasznikow zostali odznaczeni Brązową Honorową Odznaką  PTTK za  wkład w rozwój fotografii i społeczne zaangażowanie w działalność na rzecz Oddziału Wałbrzyskiego.  Ponadto Krystyna Kosińska  otrzymała Złotą Odznakę Fotografa Krajoznawcy za swoje osiągnięcia w dziedzinie fotografii krajoznawczej. Do grona odznaczonych dołączył również Kazimierz Szymela, który otrzymał Brązową Odznaką Fotografa Krajoznawcy. Ceremonii wręczenia odznaczeń dokonał  Krzysztof Teper Wiceprezes Zarządu PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej.
Wszystkim odznaczonym członkom KFK  gratulujemy.