W dniach 27-28.09.2014r w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki odbył się już 54 Zlot Turystów na Wielkiej Sowie. Organizatorem Zlotu był Wałbrzyski Klub Przodowników Turystyki Górskiej przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej. Komandorem Zlotu oraz przewodnikiem na trasie dwudniowej był Jacek Pielich, a oprócz niego w skład komitetu organizacyjnego weszli: Krzysztof Teper, Jolanta Lampa, Robert Strzeszewski, Tomasz Czeleń, Dominika Szlufcik. Dla uczestników przewidziano udział w Zlocie na trzech trasach:

1) dwudniowej: Świerki Dolne – Sierpnica – Podziemne Miasto Osówka – Grządki – Przełęcz Sokola – Schronisko Orzeł, drugi dzień schronisko Orzeł – Wielka Sowa – Przełęcz Walimska.

2) jednodniowej: Przełęcz Walimska – Schronisko Orzeł – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Przełęcz Walimska.

3). indywidualnej.

W ramach trasy dwudniowej uczestnicy mieli zagwarantowane zwiedzanie trasy ekstremalnej Podziemnego Miasta Osówki, a także zakwaterowanie i wyżywienie w schronisku Orzeł. Uczestnicy trasy jednodniowej i dwudniowej mieli możliwość uczestniczenia w grze terenowej na zboczach Wielkiej Sowy, w której nagrodą główną był „Weekend dla dwojga” w schronisku Orzeł oraz bilety na nocne zwiedzanie Zamku Książ.
W niedzielę o godz. 13,00 rozpoczęła się część oficjalna Zlotu na szczycie Wielkiej Sowy. Tradycyjnie wręczono Odznaki Korony Sudetów Polskich, Czeskich i Niemieckich oraz odznaczenia PTTK. Zlot zakończono o godz. 15,30. Uczestnicy tras pierwszej i drugiej powędrowali na Przełęcz Walimską skąd zostali przewiezieni autokarem do Wałbrzycha.Ogółem w Zlocie uczestniczyło 80 osób. Zlot dofinansowano z budżetu Zarządu Głównego PTTK.

Kategorie: Fotorelacje

Dodaj komentarz