5 października 2018 – Otwarcie wystawy „2 =1 – dwie osoby jedna pasja” Danuty i Waldemara Kałasznikow. Na wernisaż wystawy zapraszamy do Sali Wystawowej Ośrodka Społeczno – Kulturalnego SM Podzamcze al. Podwale 1 godz. 17:00. Czeka na nas duża porcja estetycznych wrażeń. Zapewne nie muszę przedstawiać Państwu Waldemara Kałasznikowa. Jest on powszechnie uznanym wałbrzyskim fotografem, a jego wystawy były już wielokrotnie eksponowane w  wałbrzyskim środowisku i cieszyły się dużym uznaniem.
Przybliżyć muszę drugiego autora wystawy, Danusię Kałasznikow, żonę Waldka. Danusia dość późno odkryła  fotograficzną pasję a  już w swej krótkiej działalności zdobyła  kilka znaczących nagród i wyróżnień. Mogło by się wydawać że kierowana autorytetem męża przejmie w jakimś stopniu jego kierunek, otóż nie, znalazła własną drogę. Przedstawia fotografie wykonane podczas plenerów i wędrówek po Polsce od Kaszub po Bieszczady.
W zdjęciach obu autorów pojawia postać człowieka, u Danusi silnie związana ze środowiskiem w którym się znajduje, u Waldka jakby zagubiona w industrialnej przestrzeni Starej Kopalni, bo tam właśnie zaczyna i kończy się jego artystyczne działanie.
Autorzy pozwalają nam głęboko wkroczyć w ich emocjonalny świat wrażliwości.
W imieniu autorów i organizatorów serdecznie zapraszam.