W dniu 26 listopada 2015 roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach przeprowadził 10 edycję Konkursu p.n. „Piosenką Turystyczną Żegnamy Sezon”. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc – Waldemara Kujawy na terenie Centrum Kulturalno-Kongresowego „WITOLD” w Boguszowie-Gorcach. Na tegoroczne spotkanie grup śpiewających piosenkę turystyczną zgłosiło się 16 szkół, zespołów harcerskich, szkolnych kół turystycznych oraz ognisk muzycznych z terenu Dolnego Śląska. Łącznie wystąpiło 14 solistów oraz 20 zespołów rywalizujących między sobą w 6 kategoriach. Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom przygotowania i wykonania piosenek turystycznych. W przerwie świetnie zaprezentował się 35 osobowy Chór ze Szkoły Podstawowej w Mieroszowie.
Z okazji 10 edycji Konkursu przygotowano małą wystawę zdjęć z ostatnich 9 edycji z lat 2006-2014. Dodatkowo wyłoniono zwycięzców w kategoriach: „najwięcej razy na podium”, „najwięcej zwycięstw – soliści” oraz „najwięcej zwycięstw – zespoły”, którym wręczono pamiątkowe dyplomy – zestawienie laureatów poniżej listy tegorocznych zwycięzców.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach oraz Salon Komputerowy KOMPUTRONIK w Wałbrzychu. Nie zapomniano także o opiekunach, którzy za wniesiony wkład w przygotowanie uczestników do konkursu otrzymali materiały promocyjne Miasta Boguszów-Gorce.
Współorganizatorami Konkursu byli: Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach Centrum Kulturalno-Kongresowe „WITOLD” w Boguszowie-Gorcach oraz PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.

Protokół z przeprowadzenia imprezy wraz z wynikami >>>

Kategorie: Fotorelacje