Zgodnie z coroczną tradycją tym razem ekipa KFK PTTK zawędrowała w południowo wschodnią część kraju w pasmo gór przygranicznych – Bieszczady. Bazą wypadową uczestników były Ustrzyki Górne skąd każdego ranka wyposażeni w sprzęt turystyczno – fotograficzny udawali się na planowany szlak. Pogoda i humory dopisywały znakomicie nawet w dzień, w którym silne wiatry, słońce i wędrujące chmury powodowały, że zbocza i szczyty gór dynamicznie zmieniały swoje ubarwienia. Jeden dzień uczestnicy pleneru przeznaczyli na zwiedzanie licznie występujących w tym rejonie starodawnych cerkwi, których położenie i architektura niejednokrotnie zapierały dech w piersiach. Do zwiedzania zabytków nie zniechęcił fotografujących nawet siąpiący deszcz.

Plener w Bieszczadach był wyjątkowo udany, bieszczadzkie szlaki wymagają nie lada kondycji i wysiłku, ale w zamian za to oferują niepowtarzalne, zapadające na długo w pamięci widoki.

W plenerze udział wzięli członkowie i sympatycy KFK PTTK: Alek Ziółkowski, Barbara Ziółkowska, Marek Kosiński, Krystyna Kosińska, Halina Babicka, Renia Kończak, Wiesława Standzoń, Lucyna Śmigielska, Jerzy Noszczyk, Andrzej Staniewicz, Anna Sroka oraz zaproszeni goście z Niemiec, Krystyna i Krzysztof Peczyńscy.

Kategorie: Fotorelacje